Kurs wózków widłowych – czy warto odbyć szkolenie?

Stale rosnące zapotrzebowanie na lepiej wykwalifikowanych pracowników sprawiło, że coraz więcej osób zaczyna szukać różnorodnych szkoleń, które pomogą im zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. W ostatnich latach dużą popularnością cieszył się kurs wózków widłowych, wybierany zarówno przez doświadczonych magazynierów, jak i młode osoby mające problem ze znalezieniem pierwszej pracy. Dlaczego warto zostać operatorem wózka widłowego i jakie korzyści wiążą się z ukończeniem tego kursu?

 

Kurs wózków widłowych zwiększa szanse na rynku pracy

Zdobycie nowych kwalifikacji przede wszystkim znacząco zwiększa szanse na rynku pracy, a co za tym idzie pozwala zdobyć lepsze zatrudnienie. Wielu operatorów wózków widłowych może wręcz przebierać w ofertach pracy, które nie ograniczają się jednak wyłącznie do jednej branży. Chociaż tego typu uprawnienia pożądane są głownie w magazynach, fabrykach, galeriach handlowych i hipermarketach to jednak kursanci wózków widłowych mogą też znaleźć zatrudnienie w urzędach pocztowych, a nawet na lotniskach. Nie można też zapominać, że pracowników z takimi kwalifikacjami poszukują zarówno małe firmy, jak i renomowane przedsiębiorstwa oferujące bardzo atrakcyjne zarobki.

Kurs na wózki widłowe umożliwia pracę za granicą

Osoby posiadające uprawnienia na wózki widłowe mogą szukać pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po zdaniu egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego wszyscy kursanci otrzymują odpowiednie zaświadczenie, które honorowane jest w całej Unii Europejskiej oraz w większości krajach europejskich (z wyłączeniem Norwegii). Marzysz o pracy w Berlinie, Amsterdamie, Frankfurcie lub Brukseli? Nie ma problemu! Ukończenie kursu na wózki widłowe otworzy przed Tobą nowe możliwości.

Niewielkie wymagania kursu wózków widłowych

W szkoleniu na wózki widłowe mogą uczestniczyć prawie wszystkie osoby, które ukończyły osiemnaście lat. Aby otrzymać uprawnienia operatora tych maszyn wystarczy jedynie mieć podstawowe wykształcenie, a także wykonać serię badań lekarskich pozwalających określić zdolność do wykonywania zawodu. Nie trzeba posiadać żadnego dodatkowego doświadczenia w kierowaniu wózkami widłowymi.

Kurs wózków widłowych inwestycją we własną przyszłość

Z pewnością dużą zaletą kursu na wózki widłowe jest możliwość bezterminowego zdobycia uprawnień. Raz uzyskane kwalifikacje są już bowiem ważne do końca życia. Po zdaniu egzaminu nie trzeba więc od razu poszukiwać pracy w tym zawodzie. Można spokojnie poczekać kilka, a nawet kilkanaście lat na interesującą ofertę, która okaże się  satysfakcjonująca zarówno pod względem zarobków, jak i samej formy zatrudnienia.

Za kurs wózków widłowych można płacić w ratach

Chociaż samo szkolenie nie należy do najdroższych to jednak osoby o ograniczonym budżecie mogą z powodzeniem rozłożyć płatność na raty. Koszt jednorazowego kursu wynosi od 400 do 700 zł, a pojedyncza rata nie powinna przekroczyć kilkudziesięciu złotych. Warto przy tym zauważyć, że analizując średnią płacę miesięczną operatora wózków widłowych można z powodzeniem stwierdzić, że już po jednej wypłacie cała inwestycja się zwróci.

Aktywne podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych uprawnień to obecnie jedne z najbardziej pożądanych cech na rynku pracy. Ciągle zmieniająca się dynamika zawodów sprawia, że nawet osoby z długoletnim doświadczeniem z czasem mogą nie czuć się, aż tak stabilnie na swoim stanowisku. Warto więc szukać innych rozwiązań i ciekawych możliwości, dzięki którym zdobycie nowej pracy czy nawet całkowite przebranżowienie się okaże się niezwykle łatwe.