Czy Twój pracownik powinien mieć uprawnienia na HDS?

uprawnienia na HDS

HDS, czyli Hydrauliczny Dźwig Samochodowy, jest obecnie bardzo często wykorzystywany w transporcie. Można nim szybko przewieźć bardzo ciężkie towary i materiały, w tym także potężne kontenery. We współczesnym przemyśle czy też każdej innej gałęzi gospodarki, transport jest kwestią priorytetową. Im szybciej i taniej, tym zdecydowanie lepiej. Dlatego też wiele firm bardzo chętnie korzysta właśnie z tego środka transportu. Jak zdobyć uprawnienia na HDS?

Czy szkolenia pracowników rozwijają firmę?

Oczywiście nie w każdej firmie pracują osoby, które posiadają uprawnienia na HDS. Każdy pracodawca powinien pamiętać o tym, że kursy bywają dość drogie. Czasem pracownik nie może sobie zatem z pensji pozwolić na to, by na jakiś pójść. Poza tym tutaj sporą rolę odgrywa także czas. Po pracy przychodzi zmęczenie, w weekend natomiast kursy bardzo często nie są przeprowadzane. Idealnym rozwiązaniem zatem w tej sprawie, jest zapewnienie swoim pracownikom takiego właśnie kursu na HDS. Inwestycja firmy w tego typu kurs, oczywiście nie jest mała, czasem trzeba także pozwolić pracownikom na odbywanie niektórych zajęć w godzinach pracy. Jednak ostatecznie firma dzięki takim właśnie działaniom ma szansę na rozwój.

Mówi się, że kto stoi w miejscu, ten tak naprawdę się cofa. Jest w tych słowach wiele racji. Obecnie świat cały czas idzie do przodu, rozwiązania stosowane w firmach ewoluują, wymyśla się coraz to nowe pomysły na ulepszenie i usprawnienie wykonywania niektórych zajęć. Nie umożliwiając swoim pracownikom korzystania ze szkoleń, nie inwestując w nich, skazuje się swoją firmę na cofanie się. Podczas gdy inne przedsiębiorstwa idą na przód, nasza firma może wciąż wykorzystywać zbyt stare, archaiczne metody.

Jak HDS może przydać się w firmie?

Szkolenie HDS daje pracownikom możliwość nie tylko obsługiwania samochodów ciężarowych i doczepionych na nich żurawi, ale przede wszystkim zarządzanie nimi. Każdy przeładunek, zmiana układu towarów czy też ewentualna usterka, może być przez taką osobę uprawnioną natychmiast wykonana. To bardzo usprawnia pracę. Gdy jeden pracownik na całą firmę posiada takie uprawnienia i musi reagować w każdej pojedynczej sytuacji, znacznie spowalnia się działanie przedsiębiorstwa.

Oczywiście wysyłając pracownika na kurs warto zdawać sobie sprawę z tego, że można realizować go w dwóch kategoriach. Pierwsza I Ż, to żurawie wieżowe, szybkomontujące oraz szynowe. Natomiast II Ż to żurawie stacjonarne, samojezdne, przewoźne oraz przenośne. Warto zatem przed wysłaniem pracowników na kurs zorientować się, jakie są najbardziej przydatne w firmie.